Sesja nr XXVI

UCHWAŁA NR XXVI/237/16 RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE z dnia 25 sierpnia 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu partnerskiego pn.: „Akademia Kompetencji na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”

UCHWAŁA NR XXVI/237/16
RADY MIEJSKIEJ W GRYFINIE
z dnia 25 sierpnia 2016 r.


w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do realizacji projektu partnerskiego pn.: „Akademia Kompetencji na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego”

Na podstawie art. 10 ust. 1 oraz art. 18 ust. 2 pkt 12 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446) oraz art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r. poz. 217) Rada Miejska w Gryfinie uchwala co następuje:

§ 1. Wyraża się zgodę na przystąpienie Gminy Gryfino (Partner Wiodący) do realizacji wspólnie z Miastem Szczecin, Gminą Miasto Stargard, Gminą Miasto Świnoujście, Gminą Stargard, Gminą Dobra oraz partnerem spoza sektora finansów publicznych wyłonionym w drodze konkursu - Instytutem Badawczo-Szkoleniowym Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie projektu partnerskiego pn.. „Akademia Kompetencji na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” złożonego w ramach konkursu nr RPZP.08.03.00-IP.02-32-K04/16 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, Oś priorytetowa VIII Edukacja Działanie 8.3. Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz na zawarcie w tym celu umowy o partnerstwie.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

PRZEWODNICZĄCA RADY

Elżbieta Kasprzyk

 

Uzasadnienie

Realizacji projektu pn.. „Akademia Kompetencji na obszarze Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego” złożonego w ramach konkursu nr RPZP.08.03.00-IP.02-32-K04/16 w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 wspólnie z Miastem Szczecin, Gminą Miasto Stargard, Gminą Miasto Świnoujście, Gminą Stargard, Gminą Dobra oraz partnerem spoza sektora finansów publicznych wyłonionym w drodze konkursu - Instytutem Badawczo-Szkoleniowym Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie ma na celu w szczególności:

  1. wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze edukacji z zakresu kształcenia kompetencji kluczowych;
  2. tworzenie w szkołach realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu;
  3. korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych;
  4. indywidualizację pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ucznia młodszego.

Zgodnie z art. 33 ust.1 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów  w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2016 r. poz. 217) w celu wspólnej realizacji projektu, w zakresie określonym przez instytucję zarządzającą krajowym programem operacyjnym albo instytucję zarządzającą regionalnym programem operacyjnym, może zostać utworzone partnerstwo przez podmioty wnoszące do projektu zasoby ludzkie, organizacyjne, techniczne lub finansowe, realizujące wspólnie projekt, zwany dalej „projektem partnerskim”, na warunkach określonych w porozumieniu albo umowie o partnerstwie. Zawarcie umowy o partnerstwie wymaga zgody rady gminy.

Sporządziła:
Swietłana Sochaj